ЛаМело Бол има голяма четвърта четвърт, Хорнетс победиха Спърс със 124-120, за да сложат край на поредицата от 6 загуби
AP News | 2024-01-20 | 04:57:34

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — ЛаМело Бол отбеляза 16 от своите 28 точки през четвъртата четвърт и Шарлът Хорнетс победиха Сан Антонио Спърс със 124-120 в петък вечер, за да сложи край на поредица от шест загуби.

Звездата новобранец на Сан Антонио Виктор Уембаняма отпадна за шести път този сезон. Избраният номер 1 изкълчи глезен на 23 декември в Далас и Спърс бяха предпазливи с него. Причината за отсъствието му беше посочена като „почивка“ в доклада за нараняване.

„Не, това не е почивка, това е лекарско предписание“, каза треньорът на Спърс Грег Попович. „Той работи върху тялото си и има ограничение от минути и не му е позволено да играе гръб до гръб в момента. Вероятно ще се промени много скоро, но засега трябва да спазваме това ограничение.“

Не. Вторият избор Брандън Милър добави 24 точки за Шарлот. Майлс Бриджис имаше 23, а Пи Джей Вашингтон 20. Хорнетс са 9-30. Те са загубили 17 от 19 мача.

Резервата Келдън Джонсън поведе Сан Антонио с 25 точки, а Тре Джоунс вкара 12 от своите 16 точки в четвъртата четвърт. Спърс загубиха четири поредни, за да паднат до 7-34.

След като Сан Антонио поведе за първи път в мача - при 100-99 и 103-102 - Шарлът отговори с 10 поредни точки за предимство от 112-103,

Сан Антонио го намали до 118- 117 с 1:23 за игра. След това Бол вкара гол при каране на заден ход с 26,4 секунди до края, а Милър и Тери Розиър реализираха по два свободни хвърляния всеки в последните 5,2 секунди.

Спърс: Във Вашингтон в събота вечер.

Хорнетс: Домакин на Филаделфия в събота вечер.